wampirek - komentarze


KONTROWERSYJNY TEMAT ?!

Zauważyłam ostatnio, a może nawet nieco wcześniej, że teraz dzieci wiedzą więcej o pewnych sprawach niż ich starsi koledzy, bedąc w ich wieku. To w sumie mnie nie szokuje, ponieważ wiadomo, żyjemy w liberalnych czasach, gdzie rozmowy o seksie nikogo nie gorszą i ne wywołują fali oburzenia, gdy się ów temat podejmie. Już 13-latki doskonale orientują się w sprawach, związanych z płciowością.

Może dlatego tak bardzo razi mnie fakt, iż w czasach powszechnej świadomości, za jakie uważam wiek XXI wciąż niesamowicie popularnym zjawiśkiem jest zbyt wczesne macierzyństwo. Nikt bowiem nie wmówi mi, że 15-letnia dziewczyna zaplanowała, że zajdzie w ciąże.

Sorry, ale muszę się na ten temat wypowiedzieć, gdyż głupota ludzi, zwłaszcza tych młodych, po prostu wyprowadza mnie z równowagi, chociaż sama nie jestem staruszką.
Nie potępiam nikogo i nie osądzam, ale ludzie ( !!! ), jak można być takim idiotą, żeby nie wiedzieć, że jest coś takiego jak prezerwatywa, czy tabletki antykoncepcyjne albo inne środki zapobiegające ciąży.
Gdy rozmawiam z dziewczynami, które popularnie mówiąc wpadły, mam wrażenie, że rozmawiam z kretynkami, które nie dorosły do własnego wieku.( Mówię oczywiście o tych, które są zaskoczone faktem, że od stosunku płciowego bez zabezpieczenia można zajść w ciąże. Do tych, którym przytrafiła się przykra niespodzianka nic nie mam, ponieważ takie rzeczy się zdarzają. ) Jeśłi już chcą współżyć, to niech nie zdają sę na partnera i nieliczą, że on się zabezpieczy. Przecież same mogą o to zadbać. Echh...

Jestem kobietą i być może powinnam mieć dla nich więcej współczucia, jednak nie potrafię współczuć komuś kto nie ma za grosz rozsądku.

To tyle jeśłi chodzi o ten temat.
Natchnienia do napisania tej notki dostarczyła mi 16-latka, która niedawno dowiedziała się, że jest w ciąży...


Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
28.03.2005 :: 18:09 :: 80.54.200.2

ailene

W kwasti seksu mlodocianych (jezeli można to tak ując) najbardziej rozwala mnie ten pseudoliberalizm. Seks jest wszedzie, w reklamach, filmach, ksiazkach, gazetach. Społeczeństwo godzi się na to wszystko. Jednak nieletnie matki bez skrupołow wywala się ze szkoł i potepia na kazdym kroku jako te, ktore //wpadly//. Nie jest mi ich żal, bo za glupote placi się wysoką cene, jednak denerwuje mnie ta cala sytuacja. Jawne prowokacje w gazetach np. Bravo - czytane przez grupe wiekowa od 12,13 do 15,16 lat i wielki naglowek na pierwszej stronie - kochaj sie bezpiecznie. Na fakt że do wspolzycia zacheca się wszelkimi sposobami nikt uwagi nie zwraca, ale laske ktora wpadla traktuje się jak trendowatą, a wielce liberalne spoleczenstwo jest przerazone statystykami dotyczacymi nieletnich matek. Wkurza mnie to całe zakłamanie...
Swoja droga, masz rację co do glupiutkich panienek, ktore nie wiedza co to prezerwatywa. Ale coz zrobic na glupotę nie ma lekarstwa...
Ale sie rozpisalam. Pozdrawiam!
28.03.2005 :: 13:30 :: cfd34.neoplus.adsl.tpnet.pl

biedronka

Masz absolutną race.Jeżeli już taka 14-latka chce się brać za sex to niech się cholera zabezbieczy!!Ale dzisiejsze małolaty są głupsze niż ustawa przewiduje.Takie małe przesłanko dla puszczalskich dzieci:myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godzinyPozdrawiam i grztuluje trzeźwości umysłu
Talk.pl :: Wróć